2139/303
Lommeur af gulddublé, sølvfarvet skive med guld indeks, signeret Omega De Ville, værk signeret Omega Watch Co., Seventeen 17 Jewels, cal. 601, serienr. 28142032. Ca. 1969. Kassediam. 41 mm. Urkæde af gulddublé medfølger.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
Vurdering
Hammerslag