2139/​303

Lommeur af gulddublé, sølvfarvet skive med guld indeks, signeret Omega De Ville, værk signeret Omega Watch Co., Seventeen 17 Jewels, cal. 601, serienr. 28142032. Ca. 1969. Kassediam. 41 mm. Urkæde af gulddublé medfølger.

Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Ure ▸ Lommeure

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK