2110/99
En samling kinesisk porcelæn bestående af to vaser, et basin og et fad, dekoreret i farver med pæoner, fugle og skrifttegn. 20. årh. H. 22–27,5 cm. Diam. 27–34 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Basin med reparation på rand
Ældre malerier, møbler og varia, 8. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud