Wlodzimierz Terlikowski (f. Poraj 1873, d. Paris 1951)
Fransk gadeparti. Sign. Wd. Terlikowski. Olie på lærred. 55×47.
På blændrammen en etiket med kunstnerens franske navn Wladimir de Terlikowski.
Behov for rensning. Minimale afskalninger og flere krakeleringer. Lærred bør strammes op.
Russisk tema, 6. december 2021
61 bud