Hans Henrik Hansen (f. København 1894, d. 1965)
Knud Andersen (f. 1892, d. 1966)
Stor lågkrukke af stentøj dekoreret med celadonglasur. Sign. monogram, 1/2899. Kgl. P. Stand og låg af patineret og delvis forgyldt bronze. Stemplet monogram KA for Knud Andersen. Kgl. P. H. 32. Diam. 28.
Design: Sølv, keramik, møbler, belysning og tæpper, 10. juni 2021