872/858
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006)
“Personnage”, 1975–76. Sign. Appel. Olie på lærred. 81×60.
Proveniens: Galerie Moderne, Silkeborg.
Malerier og skulpturer, 6. juni 2017
Vurdering
Hammerslag