2143/46
Johannes Larsen (f. Kerteminde 1867, d. sst. 1961)
Skitseblad med storke og frø. Usigneret. Dateret 4–10-27. Betegnet “Alm. stork”. Bly og tusch på papir. Lysmål 20×25.
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag