2116/655
Finn Pedersen (f. Klemensker 1944, d. 2014)
Tre kompositioner. Èn sign. Finn Pedersen 2011. Akvarel på papir, blyant på papir, akvarel, kuglepen og blyant på papir. Bladstørrelser 30×40, 20×20 og 15×11. (3)
Undersøgt i ramme. Én med brunlige misfarvninger.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag