2032/340
Skrivesæt af mørkbejdset træ med montering af messing samt obeliskformet termometer. 19. årh. H. 31.
Dele af ornamentik mangler. Figur limet. Indsatse medfølger ikke. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag