911/​824

Monica Kim Garza (f. Alamogordo, New Mexico 1988)

Købt af “Wimbledon Lawn Tennis Museum“ i London i december 2022.

Tennisspiller. Sign. MKG 16; titel på blændrammen skjult af rammen. Akryl på lærred. 79×55.

Proveniens: V1 Gallery, København. Proveniens: Privatsamling, Danmark.

Moderne malerier, skulpturer og grafik, 7. december 2022

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag

36.000 DKK