2445/211
Kinesisk fad af porcelæn, firkantet med afskårne hjørner, dekoreret i underglasur blå med blomster i vase. 19. årh. L. 37,5 cm. H. 6 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering
Dette emne er udgået