2445/​211

Kinesisk fad af porcelæn, firkantet med afskårne hjørner, dekoreret i underglasur blå med blomster i vase. 19. årh. L. 37,5 cm. H. 6 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

I Lyngby
Vur­dering

2.000 DKK

Dette emne er udgået