1703/1630
Fransk bordur af bemalet træ, indlegt med skildpadde messing i Boulle maner, beslag af forgyldt bronze. 20. årh. H. 30. B. 16. D. 10.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag