1848/1621
22 Hollandske fliser af fajance, dekoreret med bibelske scener, blomster og dyr i blå og mangan. 18.-19. årh. (22)
Fremstår med alders- og brugsslitage reparationer og afslag. En flise revnet.
Varia, 29. november 2018
Vurdering
Hammerslag
13 bud