1821/89
Christian Blache (f. Aarhus 1838, d. København 1920)
Kystparti fra Kullen med brydende bølger. Sign. Chr. Blache Kullen 1903. Olie på lærred. 28×46,5.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 21. maj 2018
Vurdering
Hammerslag