2004/​712

Einar R. Kragh (f. Nykøbing F 1903, d. København 1981)

Køer på Strandenge ved havnsø i baggrunden Nekselø måneskin. Sign. Kragh. Olie på plade. 55×82.

Behov for let overfladerensning.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

2.700 kr.

21 bud

2.700 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.400 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.100 kr.
(Autobud) 2.000 kr.
1.950 kr.
(Autobud) 1.900 kr.
1.850 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
1.250 kr.
(Autobud) 1.200 kr.
1.150 kr.
1.000 kr.