2138/968
Inge-Lise Koefoed (f. København 1939)
Bordlampe af fajence. Modelleret med indridset cirkelmønster, dekoreret med blå og grønbrunlige glasurer. Udført og stemplet hos Aluminia. H. ekskl. montering 44,5.
Nogle minimale overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag