2138/​968

Inge-Lise Koefoed (f. København 1939)

Bordlampe af fajence. Modelleret med indridset cirkelmønster, dekoreret med blå og grønbrunlige glasurer. Udført og stemplet hos Aluminia. H. ekskl. montering 44,5.

Nogle minimale overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 21. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK