103/236
Olga Wilhelmine Meisner-Jensen (f. Frederiksberg 1877, d. København 1949)
Personer ved Væksthuset i Botanisk have. Sign. monogram 1910. På blændrammen betegnet Wilhelmine Jensen. Olie på lærred. 46×38.
Afbildet
Ældre malerier, 16. august 2005
Vurdering
Hammerslag