1831/792
Kai Kristiansen (f. 1929, Møbelarkitekt)
Armstol med stel af palisander, løse hynder i sæde og ryg betrukket med grønt uld. Udført hos Magnus Olesen.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag
23 bud