1705/9101
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999)
Dannebrog med hjerte. Sign. Sven Dalsgaard-93. Vandfarve og collage på postkort af pap. 20,5×13,5.
Proveniens: Journalist Viggo Torstenssons private samling.
Mindre håndteringsmærker.
Kunsten i og omkring Aarhus, 31. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
11 bud