2439/​1558

George III standur i kasse af mahogni, skive af forgyldt messing, forsølvet timekrans med romer og arabertal, værk med minut og kalenderviser. Sign. Thomas Hunter junior London. England, 18. årh.s slutning. H. 262. B. 49. D. 26.

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Værket fremstår visuelt pænt og i orden. To lodder, pendul samt optræksnøgle medfølger.

Ure ▸ Standure

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

39 bud

203495 4.400 DKK
938938 (Autobud) 4.200 DKK
203495 4.200 DKK
938938 (Autobud) 4.000 DKK
203495 3.800 DKK
938938 (Autobud) 3.600 DKK
203495 3.400 DKK
938938 (Autobud) 3.200 DKK
203495 3.000 DKK
938938 (Autobud) 2.900 DKK
960926 2.800 DKK
938938 (Autobud) 2.700 DKK
960926 2.600 DKK
938938 (Autobud) 2.500 DKK
960926 2.400 DKK
938938 (Autobud) 2.300 DKK
960926 2.200 DKK
938938 (Autobud) 2.100 DKK
960926 2.000 DKK
938938 (Autobud) 1.950 DKK
960926 1.900 DKK
938938 (Autobud) 1.850 DKK
960926 1.800 DKK
938938 (Autobud) 1.750 DKK
960926 1.700 DKK
938938 (Autobud) 1.650 DKK
960926 1.600 DKK
938938 (Autobud) 1.550 DKK
960926 1.500 DKK
938938 (Autobud) 1.450 DKK
960926 1.400 DKK
938938 1.350 DKK
960926 1.300 DKK
981101 1.250 DKK
960926 1.200 DKK
803031 1.150 DKK
1081679 1.100 DKK
865168 1.050 DKK
1081679 1.000 DKK