2014/679
Gilbert Rohde, m.fl. (f. 1894, d. 1944)
“Z-Stool”, m.m. To taburetter med stel af forkromet stål, betrukket i sæder med rødt og sort skai. Udført hos DS-Staal, m.fl. H. 45–59. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Rust.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud