2423/​296

Antikt Heriz tæppe, Nordvest Persien. Klassisk design med geometrisk mønster i polykrome farver på lys bund. 20. årh.s begyndelse. 452×305.

Falmet. Restaureret. Jævnt slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Trænger til vask.

Fra i Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

177321 6.000 DKK