2423/296
Antikt Heriz tæppe, Nordvest Persien. Klassisk design med geometrisk mønster i polykrome farver på lys bund. 20. årh.s begyndelse. 452×305.
Falmet. Restaureret. Jævnt slidt. Slidte kanter. Slidte frynser. Trænger til vask.
Fra
i
Vurdering
177321 |