2109/138
Et par danske lampetskjolde af drevet messing, hver med to lysarme. Barokform. 19. årh. H. 42. B. 31. (2)
De tre lysmanchetter loddede, én lysmanchet løs. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag