2442/7081
Rud. Rasmussens Snedkerier
To D-formede borde af mahogni med messingsko. Skuffe i sarg. Udført og mærket hos Rud. Rasmussens Snedkerier. H. 74. L. 120. D. 60. (2)
Omfattende slitage, herunder ridser, mærker, hak og afslag. Et bord med løs top og revner i stel. Manglende skruer. En manglende messingsko.
Schæffergården: Kunst, design og antikviteter, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag