1831/856
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Rektangulært sofabord af palisander. Udført og mærket hos J. L. Møller. 1960'erne. H. 51. L. 150. B. 58.
Litteratur: Mobilia 1957–1958.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 31. juli 2018
Vurdering
Hammerslag