1831/​856

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Rektangulært sofabord af palisander. Udført og mærket hos J. L. Møller. 1960'erne. H. 51. L. 150. B. 58.

Litteratur: Mobilia 1957–1958.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Falmet.

Moderne kunst og design, 31. juli 2018

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK