2103/2019
Herrearmbåndsur af guldbelagt stål. Model AutoSport. Automatisk værk med dato. Sort skive med gyldne visere og indeks. Urets diam. ca. 34 mm. 1960'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, ridser på glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 20. januar 2021
Vurdering
Hammerslag