2439/​1533

Tysk prismekrone med stel af messing behængt med prismer, otte lysarme monteret til el. 19. årh. H. 102. Diam. 75.

Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde”. Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.

Dette emne handles i fuldmoms

Der garanteres ikke for funktionen af den elektriske installation. Brugsslitage. Almindelig brugsslitage.

Fra i Lyngby
Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?