1824/870
Harald Engman (f. København 1903, d. sst. 1968)
“Kødudsalg”, Lavendelstræde, København. Sign. Harald Engman 1939. Olie på lærred. 48×62
Talrige krakeleringer. Mindre afskalninger.
Moderne kunst og design, 12. juni 2018
Vurdering
Hammerslag