Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017)
Brudt sfære. Usigneret. Skulptur af patineret bronze. Edition Karin Houmann, Multi, 1981. H. 13. L. 16.
Proveniens: Købt direkte af kunstneren på Galleri 22, Aarhus, i 1981.
Moderne kunst og design, 17. december 2019