2109/94
A. Ritzau (, 20. årh.s begyndelse)
Gårdparti med gravhunde. Sign. A. Ritzau, 1916. Olie på lærred. 26×35.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag