2109/​94

A. Ritzau (, 20. årh.s begyndelse)

Gårdparti med gravhunde. Sign. A. Ritzau, 1916. Olie på lærred. 26×35.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Behov for let overfladerensning. Retoucheringer.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag