1946/562
Ubekendt kunstner
Skitse til en allegori over agerbrug. Usign. Akvarel og blyant på papir. Lysmål 54×27.
Papiret er let gulnet. Mange folder i papiret. Horisontal fold.
Moderne kunst og design, 12. november 2019
Vurdering
Hammerslag