2044/95
Kommode af nøddetræ, svungen front med fire skuffer. Barok form, 19. årh. H. 91. B. 93. D. 54.
Proveniens: Valbygaard, Slagelse.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Finérskader. Nøgle medfølger ikke.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag