845/422
Napoleon III kamingarniture af forgyldt bronze og porcelæn dekoreret i Sevre maner i blåt og guld med pastorale og landlige scenerier med personer, bestående af et par kandelabre hver med syv lysarme og vaseformet kaminur støbt med putti. Skive sign. Ch. Martin, B. des Italiens, værk stemplet H & F Paris. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 71. (3)
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Konditionsrapport ved forespørgsel.
Russisk kunst og antikviteter, 27. november 2013
Vurdering
Hammerslag