102/159
Chr. Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Parti fra Diskobugten i Grønland. Olie på lærred. Sign. Chr. Benjamin-Olsen, Diskobugten 1921. 29×39.
Afbildet
Ældre malerier, 10. maj 2005
Vurdering
Hammerslag