2103/328
Fransk senempire kaminur af forgyldt og patineret bronze, urhus med siddende romersk figur, skive af hvid emalje. 19. årh.s første halvdel. H. 45. B. 46. D. 14.
Optræksnøgle medfølger. Pendul mangler. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag