2043/​582

Claus Bjerring Andersen (f. Hareskovby 1951)

S-formet lysestage af sterlingsølv med to lysholdere. Stemplet C.B.A., Bjerring Denmark, 2004. Vægt 370 g. H. 10. L. 15,5. Lystyllers indv. diam. 2,2.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

3.000–4.000 kr.

Hammerslag

3.200 kr.

17 bud

3.200 kr.
(Autobud) 3.000 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.900 kr.
2.800 kr.
(Autobud) 2.700 kr.
2.600 kr.
(Autobud) 2.500 kr.
2.400 kr.
(Autobud) 2.300 kr.
2.200 kr.
1.750 kr.
1.700 kr.
1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.