2043/582
Claus Bjerring Andersen (f. Hareskovby 1951)
S-formet lysestage af sterlingsølv med to lysholdere. Stemplet C.B.A., Bjerring Denmark, 2004. Vægt 370 g. H. 10. L. 15,5. Lystyllers indv. diam. 2,2.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud