12032/​60

Ovalt udtræksbord af mahogni med riflet sarg, tilspidsede ben. Sæt på 10 stole af mahogni. Sæder med betræk af rådhusmøntret sort hestehår. 20. årh.s begyndelse. H. 77,5. L. 148/400. B. 113,5. 4 tillægsplader af 62,5. (15)

Alm. brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 6. august 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag