2004/​540

Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)

Lade. Usigneret, dateret Læsø maj 1959. Olie på lærred. 41×57.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag