2004/540
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)
Lade. Usigneret, dateret Læsø maj 1959. Olie på lærred. 41×57.
Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020
Vurdering
Hammerslag