2032/​109

Frederik Georg Andersen (f. Ishøj 1871, d. 1952)

Opstilling med kålhoved, rødbeder, porrer og brændevin på et bord. Sign. monogram 1931. Olie på lærred. 24×44.

Få minimale krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

17 bud

(Autobud) 3.400 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.000 DKK
(Autobud) 2.900 DKK
2.800 DKK
(Autobud) 2.000 DKK
1.950 DKK
(Autobud) 1.900 DKK
1.850 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK