2032/109
Frederik Georg Andersen (f. Ishøj 1871, d. 1952)
Opstilling med kålhoved, rødbeder, porrer og brændevin på et bord. Sign. monogram 1931. Olie på lærred. 24×44.
Få minimale krakeleringer og afskalninger. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud