2036/34
Ubekendt maler, 19. årh.
Skovparti med personer på en skovsti i sollys. Sign. V. H. 85. Olie på lærred. 66×92.
Beskrivelse rettet 24.8.2020.
Behov for let overfladerensning. Én reparation/lap på bagsiden.
Ældre malerier, møbler og varia, 31. august 2020
Vurdering
Hammerslag