2103/958
Ubekendt møbeldesign
Lænestol med ben af bejdset bøg, betrukket med cognacfarvet skind, løs pude med velour. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Skind med huller og revner.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud