1821/1671
Et par stemplede lysestager af malm, Københavnerstemplet målebæger af kobber, Flensborg spand af messing, stempler fra Kobbermøllen. Samt fire Barok stager og tre strygejern af messing. 18.-19. årh. H. 12–22. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Varia, 24. maj 2018
Vurdering
Hammerslag