2023/743
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Et par væglamper med stel af messing, monteret med skærme af røgfarvet glas. Udført hos Hans-Agne Jakobsson A/B, Markaryd, Sverige. H. 33. (2)
Brugsslitage. Ridser og mærker. Glasskærme med mindre afslag på ikke synlig underkant. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud