2139/​418

Et par lysestager af tin, den ene graveret med ejerinitialer og årstal anno 1837 på fodstykke. 19. årh. H. 21. (2)

Den ene stage med reparation ved stamme. Fodstykker trykkede. Lysmanchetter ujævne. Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK