1746/633
Victor Pasmore (f. Chelsham, England 1908, d. Gudja, Malta 1998)
Komposition. Sign. VP 79, 31/70. Litografi i farver. Lysmål 69×73.
Original stand. Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 14. november 2017
Vurdering
Hammerslag
25 bud