2119/​765

Jens Winfeld-Hansen

Bakke af fajance med spækbræt af udskåret wengé. Bakke dekoreret på ender med blåsort og brun glasur. Stemplet monogram. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen, 900/3524. H. 2,2. B. 32,5. L. 46.

Wengébakke med revne. Almindelig brugsslitage.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.050 DKK

1.050 DKK
(Autobud) 1.000 DKK
1.000 DKK
(Autobud) 950 DKK
900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK