2119/765
Jens Winfeld-Hansen
Bakke af fajance med spækbræt af udskåret wengé. Bakke dekoreret på ender med blåsort og brun glasur. Stemplet monogram. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen, 900/3524. H. 2,2. B. 32,5. L. 46.
Wengébakke med revne. Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 11. maj 2021
Vurdering
Hammerslag