2142/649
Ib Geertsen (f. København 1919, d. sst. 2009)
“Trilogi”, tre kompositioner, 1969–71. Usign. Serigrafi på glas. Udført hos Scanglas, Korsør. Hver 41 × 33. (3)
Enkelte ridser. Mindre afskalninger ved kanter.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud