12038/​119

Stort empire saltkar af sølv, indvendig forgyldt. Utydelig stemplet. Ca. 1820. Vægt 129 g. H. 8,5. L. 15. B. 6,5.

Sælger oplyser

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag

440 kr.

(Autobud) 440 kr.
420 kr.
400 kr.