12038/119
Stort empire saltkar af sølv, indvendig forgyldt. Utydelig stemplet. Ca. 1820. Vægt 129 g. H. 8,5. L. 15. B. 6,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag