2040/73
Engelsk maler, 18.-19. årh.
Pastoralt landskab med får. Sign. monogram L., E. eller EL? Olie på lærred. 63×88,5.
Lærredet er dubleret. Enkelte retoucheringer. Behov for rensning. En revne med afskalninger (ca. 4 cm). Krakeleringer og enkelte minimale afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Vurdering
Hammerslag